Takiego tematu jeszcze nie robiłem, chociaż były podobne, ale dotyczyły
Survivor. Przed finałem
Big Brother 18 warto zastanowić się, jak ostatecznie rozłożą się głosy jurorów? Sytuacja przedstawia się ciekawie i trudno jest przewidzieć wynik finałowej potyczki jak było to w dwóch poprzednich sezonach. Finałową trójkę tworzą chłopak nominowany sześciokrotnie do odejścia oraz dwóch weteranów. Edycję zdominowały pary (showmance), a sam dom przepełniała napięta atmosfera, dużo mówiło się o ukoronowaniu zwyciężczyni (4 lata z rzędu wygrywali mężczyźni), a także o tym, jak traktowane były kobiety przez pewnych mężczyzn. Konflikty, zdrady i sympatie będą miały ogromny wpływ na ostateczny wynik. Chciałbym na szybko opisać jurorów i zastanowić się, komu i dlaczego mogą oddać swój głos.
 |
| Finałowa trójka: Paul, James i Nicole |
Da'Vonne do programu przyszła jako weteran, ale pomimo tego nie stanowiła większego celu nowych uczestników. Na początku sprzymierzyła się z Nicole, ale ich drogi rozeszły się. Day nie jest zwolenniczką Nicole, ale mimo to przyznaje z bólem, że ta prowadzi najlepszą grę i prawdopodobnie będzie musiała oddać na nią swój głos. Myślę, że głos Da'Vonne jest mimo wszystko nadal "do zgarnięcia". Jak wiemy, Nicole nie jest odważna - unika konfrontacji i pytania jurorów lub wygadany rywal
(cześć, Paul) może odebrać jej szansę w oczach Day. Alternatywą mógłby być James - oboje są weteranami, oboje pochodzą z tego samego sezonu - to coś, co ich łączy i może wpłynąć na jej decyzję.
Zakiyah to prawdopodobnie najgorsza uczestniczka tej edycji (na pewno
jeśli chodzi o kobiety) i druga jurorka. Grą się nie interesowała, a więc decyzję zapewne podejmie wyłącznie na podstawie swojej sympatii do finalistów. Początkowo miała sojusz z Paulem, ale szybko
sprzedała go na rzecz weteranów, a tych jeszcze szybciej zmieniła na
miłość swojego życia - Pauliego. Najpewniej w finale zagłosuje na
Nicole, bo tak jakby były przyjaciółkami... Łączy je fakt posiadania
"mężczyzny życia" w Big Brother, który po programie z pewnością jej nie oleje.
Bridgette to chyba najtrudniejszy głos do odgadnięcia. Bridgette jest fanką programu, a więc można domyślać się, że podejdzie do swojego jurorskiego obowiązku poważnie i bez emocji. Z jednej strony chciała wygranej kobiety, a z drugiej przyjaźni się z Natalie, która była blisko Jamesa, a jeszcze z trzeciej trzymała się Paula.
Czwartym jurorem został
Paulie. Wydaje mi się, że jego głos w dużej mierze jest oczywisty. Zagłosuje na Nicole z trzech powodów: trzymał się z nią od początku, to "dziewczyna" jego najlepszego kumpla, Nicole zadebiutowała w sezonie 16 razem z bratem Pauliego. Inną opcją jest Paul, z którym zaczął działać w pewnym momencie i tu muszę przyznać, że zaniepokoiły mnie jego wypowiedzi z domu jurorskiego. Paulie mówił, że decyzja będzie trudna, podsumował osiągnięcia będących w grze mieszkańców kompletnie ignorując Paula. Zastanawiam się, czy nic o nim nie miał do powiedzenia, czy jest to sprawka montażystów?
Michelle znana także jako Big Meech nie popisała się jako zawodniczka. Jest fanką i podchodziła do innych uczestników bardzo emocjonalnie. Nie kryje się z tym, że nie lubi Nicole i wyobrażam sobie, że oddanie na nią głosu byłoby dla Big Meech czymś niezwykle trudnym. Jej relacja z Paulem miała swoje zloty i upadki. Mimo kilku nieprzyjemnych sytuacji oboje potrafili razem żartować, bawić się, a więc jest jakaś szansa, że ostatecznie odda Paulowi swój głos. Największe szanse na poparcie Michelle ma James.Gdyby całe jury składało się z Michelle to James byłby zwycięzcą na 100%, bo nie dołożył ręki do jej eliminacji.
 |
| Walka o najważniejszą głowę domu. |
Głos
Natalie wydaje się oczywisty pod warunkiem, że w finale znajdzie się James. Sytuacja jest bardziej złożona jeśli czeka nas pojedynek Nicole kontra Paul. Wydaje mi się, że bardziej skłaniałaby się w kierunku Paula, ale o wszystkim zadecydowałaby konfrontacja z sędziami, która mogłaby być dość trudna dla Żmii.
Po dwóch eliminacjach
Victor stał się szóstym jurorem. Sympatyczny facet cenił sobie przede wszystkim lojalność i przyjaźń z Paulem i ten głos również wydaje się być zarezerwowany. Jeżeli musiałby wybierać pomiędzy weteranami, wydaje mi się, że zagłosowałby na Nicole. Z Jamesem nie łączyło go zbyt wiele.
Podobnie jak James i Paul, także Nicole ma jeden pewny głos i jest nim
Corey. Trzymał się z Nicole od samego początku i będzie wobec niej lojalny jako juror. Za większe zagrożenie/lepszego gracza od Jamesa uznał Paula i pewnie w ten sposób adresowałby swój głos, gdyby w finale zabrakło Nicole.
Dziewiąty juror nadal mieszka w domu Wielkiego Brata i będzie tam, aż do ostatniej chwili. Na kogo mogliby zagłosować Paul, James lub Nicole?
Zdrada i ewentualna eliminacja przez Nicole mogłaby zaboleć Paula, ale czy na tyle, aby zagłosować na Jamesa? Wydaje mi się, że nie. Nicole porównała Jamesa do Victorii ze swojego sezonu i uwierzcie mi, to nie jest komplement. Tym samym przyznała, że zagłosowałby na Paula. Z głosem Jamesa byłby problem, bo facet mało interesuje się grą i podejmowaniem ruchów. Gdyby miał wpływ na wybór przeciwnika w finale wybrałby Paula, a wyeliminował Sneakole, a to może oznaczać, że widzi w niej większe zagrożenie i sam ewentualnie zagłosowałby właśnie na nią.
Oczywiście, to wszystko są moje przypuszczenia i będzie można je zweryfikować dopiero po finałowym odcinku. Zapraszam do dyskusji, podzielenia się swoimi przewidywaniami.
| Moje przewidywania |
| Sędziowie / Finaliści |
Nicole
Paul |
James
Paul |
James
Nicole |
| Da'Vonne |
Nicole |
James |
Nicole |
| Zakiyah |
Nicole |
Paul |
Nicole |
| Bridgette |
Paul |
Paul |
James |
| Paulie |
Nicole |
Paul |
Nicole |
| Michelle |
Paul |
James |
James |
| Natalie |
Paul |
James |
James |
| Victor |
Paul |
Paul |
Nicole |
| Corey |
Nicole |
Paul |
Nicole |
| Juror #9 |
Nicole |
Paul |
Nicole |
| Wynik |
5-4 |
6-3 |
6-3 |
| Zwycięzca |
Nicole |
Paul |
Nicole |
A tutaj, jako bonus opinia publiczna: